Full 1
RANCHO BONANZA
Zostań naszym gościem
Full 1
Full 2
Idealne miejsce do wypoczynku
z dala od zgiełku miasta
Full 2
Full 3
Świeże powietrze, naturalny krajobraz
bogactwo jezior i lasów
Full 3
previous arrow
next arrow

Kamiennik - miejscowość, w której znajduje się nasza agroturystyka

Udając się na spacer, łatwo trafić do lasu, cała wieś otoczona jest bowiem terenem zalesionym. Oprócz tego na pastwiskach można spotkać zwierzęta gospodarskie: krowy, owce, kozy i konie. W Kamienniku organizowane są lokalne imprezy, m.in. z okazji Dnia Dziecka czy Dnia Pyry a także co roku odbywa się słynny festyn ,,W Kamienniku na koniku’’!!! Na terenie wsi znajduje się sklep wielobranżowy, nie ma natomiast żadnego punktu gastronomicznego.

Puszcza Notecka, gmina Drawsko

Do podstawowych czynników decydujących o atrakcyjności turystycznej gminy Drawsko należą przede wszystkim walory przyrodnicze.

Największym atutem jest położenie w Puszczy Noteckiej, gdzie dominującym elementem są znaczne obszary lasów. To właśnie bogactwo jego zasobów i naturalna przestrzeń przyciągają turystów pragnących odpoczynku na łonie natury.

Symbolem Puszczy jest podgrzybek. W sezonie grzybowym można znaleźć tu również kurki, kanie, borowiki, koźlarze, maślaki i zielonki.

Niewątpliwą atrakcją są położone w lasach jeziora

13 z nich o powierzchni do 10 ha oraz 2 największe Piast i Długie o powierzchni 15 ha. Niestety, żadne nie posiada strzeżonych plaż. Na poszczególnych akwenach znajdują się dodatkowe atrakcje, takie jak plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, boisko do koszykówki i piłki plażowej, ławeczki oraz altanka, w której można schować się przed słońcem.

Zdecydowanie jest to idealne miejsce także na wyprawy wędkarskie, gdzie można oddać się swojemu hobby na licznych mostkach wokół jezior. Szczególnymi miejscami w Gminie, nawiązującymi do bogactwa lasów i jezior, są ścieżki edukacyjno-przyrodnicze zlokalizowane na terenie Parku Grzybowego w Piłce i Parku Rybnego w Marylinie.

W Parku Grzybowym główną atrakcją są rozmieszczone przy dróżkach grzyby i zwierzęta leśne gigantycznych rozmiarów.Figury sprawiają wrażenie bardzo realistycznych, a przy każdej znajduje się krótki opis i ciekawostka Spędzając tam czas, mamy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie z borowikiem o wysokości 3 m czy tuż obok olbrzymiego jelenia. Starsi mogą odpocząć na ławeczkach lub w drewnianej altance, dzieci natomiast tracą poczucie czasu na placu zabaw, gdzie znajdują się m.in. muchomorowe domki.

Równie zachwycający jest wyżej wspomniany Park Rybny.

Można udać się na spacer wokół jeziora Moczydło i obejrzeć ekspozycje ryb słodkowodnych o wymiarach rekordów wędkarskich. Tutaj również znajdziemy ,,opisy pełne ciekawostek, w atrakcyjny sposób pokazujące różnorodność i bogactwo okolicznych jezior, oczek wodnych, rzek, strumieni’’. Jest to doskonałe rozwiązanie na odpoczynek w otoczeniu naturalnej przyrody oraz okazja do zdobycia wiedzy.

Obecnie można zaobserwować duże zainteresowanie organizacją spływów kajakowych. Jest to z pewnością atrakcja dla miłośników dzikiej i różnorodnej przyrody. Warto korzystać z tego rodzaju aktywności, będąc w tych rejonach. Do ważnych atrakcji można zaliczyć wydarzenia kulturowe, czyli festyny odbywające się w każdej z wsi sołeckich.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ZAREZERWUJ TERMIN POBYTU

© Rancho Bonanza Kamiennik 2022

Wykonanie: